0

Sonno Spring

Pleasure Line


Големина:

Количина:

66.900 мкд
Нежна поддршка и освежувачки сон во текот на целата ноќ
*за плаќање на рати контактирајте не за условите
Sonno Spring

Чувство на вистинска масажа која релаксира

Зошто да го изберете?

  • Навлаката е исполнета со патентирана Memoform Magnifoam мемори пена која се прилагодува на телото според неговата топлина и притисок
  • Eliosoft јадрото дава правилна, зонска поддршка на скелетот и делува како масажер заради испакнатите пирамидални форми на пената
  • Elioform јадрото дава правилна ортопедска поддршка на ‘рбетниот столб и нежно го задржува телото во природна позиција
  • Навлака изработена од вискозна ткаенина, прекрасна на допир која лесно се вади и пере

Колекција

Pleasure Line
Characteristics

Сертификати

Made in Italy , OEKO TEX CLASS I , CE , ACA
Characteristics

Навлака

Вискоза
Characteristics

Ниво на комфорт

Средно тврд
Characteristics

Магни основи

Characteristics

Висина на душек

25 см

Гаранција

8 години

Ергономска основа

Materials 5. Магнифоам Мемоформ

Техничка основа

Materials 23. Дуалкор

Ортопедска основа

Materials 3. Микро спринг јадро

Комфорт основа

Materials 9. Магнифоам Мемоформ
Materials 13. Вискозна ткаенина
Materials 14. Хипоалергени влакна

Ергономска основа

5

Техничка основа

23

Ортопедска основа

3

Комфорт основа

9 13 14

Потребна ви е помош да се одлучите?

Need help?

Пишете ни

Нашиот тим е подготвен да ви одоговори на секое прашање
Need help?

Закажете тестирање

Тестирајте ги сите наши производи и довијте професионална презентација
Need help?

Јавете ни се

Нашите експерти за спиење се секогаш тука да ви помогнат