0

Memorabile

Classic Line


Големина:

Количина:

43.000 мкд
Чувство на вистинска масажа која релаксира
*за плаќање на рати контактирајте не за условите
Memorabile

Чувство на вистинска масажа која релаксира

Зошто да го изберете?

  • Навлаката е исполнета со патентирана Memoform Magnifoam мемори пена која се прилагодува на телото според неговата топлина и притисок
  • Eliosoft јадрото дава правилна, зонска поддршка на скелетот и делува како масажер заради испакнатите пирамидални форми на пената
  • Elioform јадрото дава правилна ортопедска поддршка на ‘рбетниот столб и нежно го задржува телото во природна позиција
  • Навлака изработена од вискозна ткаенина, прекрасна на допир која лесно се вади и пере

Колекција

Classic Line
Characteristics

Сертификати

Made in Italy , OEKO TEX CLASS I , CE , ACA
Characteristics

Навлака

Вискоза
Characteristics

Бенефити

Систем за истегнување , Терморегулација
Characteristics

Дополнително

Медицински душек
Characteristics

Ниво на комфорт

Средно тврд
Characteristics

Магни основи

Characteristics

Висина на душек

25 см

Гаранција

10 години

Ергономска основа

Materials 5. Магнифоам Мемоформ

Техничка основа

Materials 22. Масажа

Ортопедска основа

Materials 1. Елиоформ
Materials 2. Елиософт

Комфорт основа

Materials 9. Магнифоам Мемоформ
Materials 10. Супер софт фибер
Materials 13. Вискозна ткаенина

Ергономска основа

5

Техничка основа

22

Ортопедска основа

1 2

Комфорт основа

9 10 13

Потребна ви е помош да се одлучите?

Need help?

Пишете ни

Нашиот тим е подготвен да ви одоговори на секое прашање
Need help?

Закажете тестирање

Тестирајте ги сите наши производи и довијте професионална презентација
Need help?

Јавете ни се

Нашите експерти за спиење се секогаш тука да ви помогнат