0

MagniStretch 10

Pleasure Line


Големина:

Количина:

83.000 мкд
Професионален механизам за професионални спортисти
*за плаќање на рати контактирајте не за условите
MagniStretch 10

Професионален механизам за професионални спортисти

Зошто да го изберете?

  1. Лојални на својата историја, MAGNIFLEX отиде чекор понатаму во иновативната технологија наменета да му служи на добриот сон и целосната благосостојба.
  2. Благодарение на цела една серија ергономски тестови и испитувања, развиени со помош на Факултетот за машинско инженерство од Сарагоса, MAGNIFLEX создаде душек кој во текот на ноќта го растегнува 'рбетот, лумбарниот дел, дорзалниот дел и вратните пршлени, како и нозете. Со тоа телото се опушта, мускулите се релаксираат, а болката исчезнува.
  3. MAGNISTRETCH е совршен за сите оние кои имаат стресна работа, канцелариска работа пред компјутер, болки во грбот, а особено е корисен за спортисти.
  4. Одмор кој започнува со пријатна масажа, здрав сон кој ве полни со енергија и будење без болки - тоа го може само MAGNISTRETCH.

Колекција

Pleasure Line
Characteristics

Ниво на комфорт

Средно тврд
Characteristics

Магни основи

Characteristics

Висина на душек

25 см
Characteristics

Сертификати

ACA , Made in Italy , OEKO TEX CLASS I , CE
Characteristics

Бенефити

Систем за истегнување
Characteristics

Навлака

Outlast

Гаранција

12 години

Ергономска основа

Materials 5. Магнифоам Мемоформ

Техничка основа

Materials 21. Магнистреч
Materials 24. 5 зонско јадро
Materials 26. Турнлес

Термо основа

Materials 15. Оутласт

Ортопедска основа

Materials 1. Елиоформ
Materials 2. Елиософт

Комфорт основа

Materials 9. Магнифоам Мемоформ

Ергономска основа

5

Техничка основа

21 24 26

Термо основа

15

Ортопедска основа

1 2

Комфорт основа

9

Потребна ви е помош да се одлучите?

Need help?

Пишете ни

Нашиот тим е подготвен да ви одоговори на секое прашање
Need help?

Закажете тестирање

Тестирајте ги сите наши производи и довијте професионална презентација
Need help?

Јавете ни се

Нашите експерти за спиење се секогаш тука да ви помогнат