0

Magnicool Firm

Pleasure Line


Големина:

Количина:

51.000 мкд
MagniCool 10 Firm, from the MagniCool line, offers unparalleled coolness due to the innovative fabric which promotes air circulation and keeps the microclimate between the body and mattress constant. Comfort & support in a firmer 10” profile.
*за плаќање на рати контактирајте не за условите
Magnicool Firm

Професионален механизам за професионални спортисти

Зошто да го изберете?

  • Со помош на Факултетот за машинско инженерство од Сарагоса, MAGNIFLEX создаде Душек кој во текот на ноќта го растегнува 'рбетот, лумбарниот дел, дорзалниот дел и вратните пршлени, како и нозете.
  • MAGNISTRETCH е совршен за сите оние кои имаат стресна работа, канцелариска работа пред компјутер, болки во грбот, а особено е корисен за спортисти.
  • Одмор кој започнува со пријатна масажа, здрав сон кој ве полни со енергија и будење без болки- тоа го може само MAGNISTRETCH.

Колекција

Pleasure Line
Characteristics

Сертификати

ACA , Made in Italy , OEKO TEX CLASS I , CE
Characteristics

Бенефити

Терморегулација
Characteristics

Навлака

Outlast
Characteristics

Ниво на комфорт

Средно тврд
Characteristics

Магни основи

Characteristics

Висина на душек

25 см

Гаранција

12 години

Ергономска основа

Materials 7. Мемософт

Техничка основа

Materials 22. Масажа

Термо основа

Materials 16. Магникул

Ортопедска основа

Materials 1. Елиоформ
Materials 2. Елиософт

Комфорт основа

Materials 10. Супер софт фибер
Materials 11. Аквабриз

Ергономска основа

7

Техничка основа

22

Термо основа

16

Ортопедска основа

1 2

Комфорт основа

10 11

Потребна ви е помош да се одлучите?

Need help?

Пишете ни

Нашиот тим е подготвен да ви одоговори на секое прашање
Need help?

Закажете тестирање

Тестирајте ги сите наши производи и довијте професионална презентација
Need help?

Јавете ни се

Нашите експерти за спиење се секогаш тука да ви помогнат