0

Maestro Dual

Luxury Line


Големина:

Количина:

135.500 мкд
Бесценети природни материјали и поддршка во пет зони
*за плаќање на рати контактирајте не за условите
Maestro Dual

Бесценети природни материјали и поддршка во пет зони

Зошто да го изберете?

  1. Најлуксузниот душек во Италија од колекцијата 2018 година, совршен спој на природата и современата технологија
  2. Двостран душек: зимска и летна, мека и тврда страна, со можност за четири различни нивоа на поддршка
  3. Дополнително зацврстување на четирите страни на душекот за подобрена позиција на телото при странично седење
  4. Слојот од слезова пена е мек, со исклучителна способност да „дише“ и има ефект на арома терапија. Истовремено, дава поддршка на целото тело и неодолив комфор
  5. Aquabreeze слојот го подобрува протокот на воздух низ душекот и дава чувство на свежина
  6. Патентираната Memoform Magnifoam мемори пена нуди дополнителна удобност на ‘рбетниот столб и целокупната мускулна маса
  7. Elioform јадрото дава цврста подлога на целото тело, но не генерира компресија
  8. Навлака изработена сатен и вискоза, прекрасна на допир и со луксузен изглед

Колекција

Luxury Line
Characteristics

Сертификати

ACA , Made in Italy , OEKO TEX CLASS I , CE
Characteristics

Бенефити

Терморегулација
Characteristics

Дополнително

Поддршка во 5 зони
Characteristics

Ниво на комфорт

Средно мек , Мек
Characteristics

Магни основи

Characteristics

Висина на душек

35 см

Гаранција

25 години

Комфорт основа

Materials 9. Магнифоам Мемоформ
Materials 11. Аквабриз
Materials 12. Слезова пена
Materials 13. Вискозна ткаенина
Materials 14. Хипоалергени влакна

Луксузна основа

Materials 27. Дуалкор 32Х
Materials 28. Арома Терапија
Materials 30. Рачна доработка
Materials 31. Страничен појас
Materials 32. Сатен

Ергономска основа

Materials 5. Магнифоам Мемоформ

Техничка основа

Materials 26. Турнлес

Термо основа

Materials 17. Лен
Materials 18. Свила
Materials 19. Кашмир

Ортопедска основа

Materials 1. Елиоформ

Комфорт основа

9 11 12 13 14

Луксузна основа

27 28 30 31 32

Ергономска основа

5

Техничка основа

26

Термо основа

17 18 19

Ортопедска основа

1

Потребна ви е помош да се одлучите?

Need help?

Пишете ни

Нашиот тим е подготвен да ви одоговори на секое прашање
Need help?

Закажете тестирање

Тестирајте ги сите наши производи и довијте професионална презентација
Need help?

Јавете ни се

Нашите експерти за спиење се секогаш тука да ви помогнат