0

Бесплатна достава низ Македонија

  • (+389) 78-700-222
  • info@magniflex.com.mk
  • ул.Наум Наумовски Борче 87

Baby Fiaba 60 x 120

Baby Line


Големина:

Количина:

11.200 мкд
Совршена поддршка за децата кои растат
*за плаќање на рати контактирајте не за условите
Baby Fiaba 60 x 120

Совршена поддршка за децата кои растат

Зошто да го изберете?

  • Elioform пената дава правилна поддршка на ‘рбетниот столб и го задржува телото во правилна позиција, нежно но цврсто
  • Обвивка од бамбусова ткаенина за зголемена пропусливост на воздухот
  • Анти-алергиски слој со меко полнење
  • Заштита на детето од алергии и респираторни проблеми
  • Навлака која се вади и пере

Колекција

Baby Line
Characteristics

Бенефити

Систем за истегнување , Терморегулација
Characteristics

Дополнително

Медицински душек
Characteristics

Ниво на комфорт

Средно тврд
Characteristics

Магни основи

Characteristics

Висина на душек

10 cm
Characteristics

Сертификати

ACA , Made in Italy , OEKO TEX CLASS I , CE
Characteristics

Навлака

Вискоза

Гаранција

6 години

Техничка основа

Materials 22. Масажа

Комфорт основа

Materials 10. Супер софт фибер
Materials 13. Вискозна ткаенина

Ергономска основа

Materials 7. Мемософт

Ортопедска основа

Materials 1. Елиоформ

Техничка основа

22

Комфорт основа

10 13

Ергономска основа

7

Ортопедска основа

1

Потребна ви е помош да се одлучите?

Need help?

Пишете ни

Нашиот тим е подготвен да ви одоговори на секое прашање
Need help?

Закажете тестирање

Тестирајте ги сите наши производи и довијте професионална презентација
Need help?

Јавете ни се

Нашите експерти за спиење се секогаш тука да ви помогнат