0

Comfort Plus

Classic Line


Големина:

Количина:

42.000 мкд
Нежна ортопедска поддршка за совршена потпора на `рбeтот
*за плаќање на рати контактирајте не за условите
Comfort Plus

Нежна ортопедска подршка за совршена потпора на `рбeтот

Зошто да го изберете?

  • Навлака изработена од вискозна ткаенина, прекрасна на допир која лесно се вади и пере
  • Дополнителен слој од патентираната Memoform Magnifoam мемори пена која нуди дополнителна удобност на ‘рбетниот столб и целокупната мускулна маса
  • Eliоsoft јадрото дава цврста поддршка на целото тело, но не генерира компресија

Колекција

Classic Line
Characteristics

Сертификати

ACA , Made in Italy , OEKO TEX CLASS I , CE
Characteristics

Навлака

Вискоза
Characteristics

Ниво на комфорт

Средно мек
Characteristics

Магни основи

Characteristics

Висина на душек

21 см

Гаранција

10 години

Комфорт основа

Materials 9. Магнифоам Мемоформ
Materials 13. Вискозна ткаенина
Materials 14. Хипоалергени влакна

Ергономска основа

Materials 5. Магнифоам Мемоформ

Ортопедска основа

Materials 2. Елиософт

Комфорт основа

9 13 14

Ергономска основа

5

Ортопедска основа

2

Потребна ви е помош да се одлучите?

Need help?

Пишете ни

Нашиот тим е подготвен да ви одоговори на секое прашање
Need help?

Закажете тестирање

Тестирајте ги сите наши производи и довијте професионална презентација
Need help?

Јавете ни се

Нашите експерти за спиење се секогаш тука да ви помогнат