Magnistretch
12
ГАРАНЦИЈА
ГОДИНИ

Професионален механизам за професионални спортисти


Зошто да го изберете?

  • Лојални на својата историја, MAGNIFLEX отиде чекор понатаму во иновативната технологија наменета да му служи на добриот сон и целосната благосостојба.
  • Благодарение на цела една серија ергономски тестови и испитувања, развиени со помош на Факултетот за машинско инженерство од Сарагоса, MAGNIFLEX создаде душек кој во текот на ноќта го растегнува 'рбетот, лумбарниот дел, дорзалниот дел и вратните пршлени, како и нозете. Со тоа телото се опушта, мускулите се релаксираат, а болката исчезнува.
  • MAGNISTRETCH е совршен за сите оние кои имаат стресна работа, канцелариска работа пред компјутер, болки во грбот, а особено е корисен за спортисти.
  • Одмор кој започнува со пријатна масажа, здрав сон кој ве полни со енергија и будење без болки - тоа го може само MAGNISTRETCH.

Како е направен?Висина: 25cm
  1. Навлака изработена од вискозна Outlast ткаенина која делува како термо регулатор
  2. Полнење со патентирана мемори пена
  3. Eliosoft профилиран слој за растегнување 2см
  4. Elioform профилиран слој за растегнување 8,5см
  5. Elioform јадро 8,5см

Препорачан за физички активни луѓе, спортисти и сите оние на кои им треба масажа по напорниот ден

Ниво на комфор
ТВРД
СРЕДНО ТВРД
СРЕДНО МЕК
МЕК
СУПЕР МЕК
Димензија 90 x 200 120 x 200 140 x 200 160 x 200 180 x 200 200 x 200 200 x 220
Цена 83.000 111.000 123.000 139.000 156.000 172.000 181.000

* Цените се изразени во денари со вклучен ДДВ.


Magnistretch - уникатната технологија на овој душек го користи притисокот и тежината на вашето тело, при што патентираните зони за поддршка се придвижуваат во спротивни насоки.

Ова движење нежно го истегнува грбот и ‘рбетот со што се зголемува просторот помеѓу пршлените, дисковите се ослободуваат од притисок и се ревитализираат во текот на ноќта, а протокот на крв се одвива непречено.

Совршена машина за истегнување

Magnistretch е совршен модел на душек дизајниран да го истегне вашиот грб, да ги релаксира вашите мускули и да го намали притисокот врз крвните садови.

Така вие ќе се разбудите одморени, витални и полни со енергија.

*Здрав сон

Овој модел на душек обезбедува долгорочен бенефит за грбот, ја намалува мускулната контракција и спречува набивање на ‘рбетните пршлени.

За кратко време ќе почувствувате намалување на болките во грбот, олеснување на тензијата во вратот и опуштање на жилите.