Cotton Standard

Задржана традиционалната форма на сапун, омилена кај повеќето луѓе.


Зошто да ја изберете?

  • Geomemory патентираната пена збогатена со алое вера и екстракт од соја се прилагодува според тежината на вратот и главата, нудејќи совршена поддршка и опуштање на мускулите
  • Навлака изработена од 100% органски памук, сертифициран според GOTS стандард
  • Препорачливи за луѓе кои сакаат помеки и пониски перници и оние кои страдаат од алергии
  • Задржана традиционалната форма на сапун, омилена кај мнозинство луѓе

Цена:

72 x 42 x 12cm - 7.000
72 x 42 x 15cm - 7.500

* Цените се изразени во денари со вклучен ДДВ.
Cotton Standard - Најстандардниот и традиционален облик на перница, овој пат во спој со природата.

Перница изработена со најдобрата, најгуста Geomemory мемори пена, која обогатена со екстракт од алое вера, дава совршена поддршка на главата и вратот, а истовремено ве опушта и релаксира, благодарение на есенцијалните масла со кои оваа пена е збогатена.

Навлаката е изработена од чист, органски памук според GOTS стандардите и како таква е нежна, мека и совршена во контакт со кожата на лицето. Истата, лесно се вади и може да се пере.