Armonia Latex
15
ГАРАНЦИЈА
ГОДИНИ

Совршен спој на природни материјали и напредна технологија


Зошто да го изберете?

 • Eден од најприродните модели на душеци и единствен кој во себе содржи слој од природен латекс
 • Двостран душек: мека и тврда страна, со можност за три различни нивоа на поддршка
 • Слојот од природен латекс е еластичен и ергономски материјал кој овозможува неверојатен проток на воздух низ душекот
 • Патентираната Memoform Magnifoam мемори пена нуди дополнителна удобност на ‘рбетниот столб и целокупната мускулна маса
 • Профилираните Eliosoft и Elioform јадра даваат правилна зонска поддршка на ‘рбетниот столб и нежно го задржуваат телото во природна позиција
 • Навлака изработена од вискоза, прекрасна на допир, која лесно се вади и пере

Како е направен?Висина: 32cm
 1. Навлака изработена од вискозна ткаенина
 2. Memoform magnifoam полнење со патентирана мемори пена 2см
 3. Супер меко полнење за дополнителен комфор
 4. Вграден топер, изработен од латекс 6см
 5. Eliosoft јадро, брановидно профилирано за подобрена зонска поддршка 11см
 6. Elioform јадро, брановидно профилирано за подобрена зонска поддршка 11см

Препорачан за сите оние кои сакаат хигиенски одмор и кои ги знаат придобивките на латексот

Ниво на комфор
ТВРД
СРЕДНО ТВРД
СРЕДНО МЕК
МЕК
СУПЕР МЕК
Димензија 90 x 200 120 x 200 140 x 200 160 x 200 180 x 200 200 x 200 200 x 220
Цена 98.900 131.900 146.900 165.000 185.500 205.000 215.000

* Цените се изразени во денари со вклучен ДДВ.


Armonia Latex - Душек наменет за оние кои сакаат здрав и хигиенски одмор, но и луксуз во домот.

Направен е од комбинација на латекс и водни полимери. Благодарение на неговата еластична структура, обезбедува правилна позиција на ‘рбетниот столб, независно од телесната тежина. При тоа, овозможува релаксација на мускулите и ја подобрува циркулацијата на крвта.

Подобрената пропустливост на воздух, на патентираната Airyform структура, гарантира здрав и хигиенски одмор, избегнувајќи го присуството на влажност, зголемен број на бактерии, мувла и присуство на паразити, кои се причинители на голем број алергии.

Совршен избор за спортисти и луѓе со голема мускулна маса.