Magniflex dyshekët

Zgjedhja e një dysheku cilësor është një nga investimet më të mira që mund të bëmjë në jetën tonë. Ne me MAGNIFLEX jemi të sigurt se asnjë model i dyshekut tjetër në gamën tonë nuk është më i mirë , sepse baza për zgjedhjen e dyshekut të përsosur varet nga zakoni i gjumit, strukturën dhe karakteristikat e trupit dhe dëshirat e çdo individi.

Është e rëndësishme që të mbajmë në mend disa rregulla të arta:

  • Dysheku duhet të zjetë më i gjatë të paktën 20 cm nga lartësia jonë trupore;
  • Nëse ju fleni në një shtrat tek, dysheku duhet të jetë një gjerësi minimale prej 90 cm që të jemi në gjendje të lëvizim lirshëm gjatë natës;
  • Në qoftë se ju ndani një krevat dopio, atëherë gjerësia nuk duhet të jetë më pak se 160 cm;
Душеци

Classic Line

Linja bazike - Magniflex Classic përbëhet nga dyshek që karakterizohen nga vetitë e larta ortopedike dhe anatomike, dhe kanë të gjitha çertifikatat e duhura për kualitet të garantuar.

Kjo linjë përmban sekretin e Magniflex - Memoform Magnifoam shkuma e kujtesës e patentuar dhe e licencuar e cila menjëherë përshtatet me nxehtësinë dhe presionin tuaj trupor

Kjo linjë e dyshekut kanë garancion 10 vjeçar

Pleasure Line

Linja e re e dyshekëve që Magniflex janë të përfaqsuar në ekspozitën ndërkombëtare të mobiljeve në Milano dhe tregon edhe një dëshmi se dysheku i përsosur ekziston, por ai dallon për çdo individ.

Për të zgjedhur dyshekun e duhur është e nevojshme që të merren parasysh zakonet e gjumit, strukturën trupore dhe parametra të tjerë që ndikojnë në gjumin tuaj.

Prandaj, tek modeli i ri i cili është përgaditur me teknologjinë më të fundit dhe të avancuar për prodhimin e dyshekëve duke përdorur materialet të cilësisë së lartë, me qëllim për të përmbushur nevojat e gjithëve dhe për t'iu përgjigjur nevojave të ndryshme të secilit individ.

Dyshekët e kësaj linje kanë garancion 12 vjeçar.

Luxury Line

Linja super ekskluzive Magnifleç Luxury është e krijuar për të gjithë ata individë kreativ të cilët nuk kanë frikë të ëndërrojnë gjëra të mëdha, dhe më e rëndësishmja ata që nuk janë të frikësuar për t’I realizua të njetat.

Dyshek në të cilën janë të inkorporuar teknologjitë inovative, revolucionare dhe më të avancuara për gjumë të shëndetshëm, e përpunuar nga materiale më kualitative për prodhim.

Linja Luxury është një nga linjat më të famshme të dyshekëve në botë, të njohur me cilësinë e tyre të veçantë.

Dyshekut ë kësaj linje kanë garancion nga 12 deri në 15 vjet.

Virtuoso

Vir.tu.o.sot (emër)

Artist i nivelit të lartë reproduktiv, e cila në mënyrë të përkryer zotëron teknikën e artit të tyre

Baby Line

Siguroni për më të dashurit tuaj vend të shëndetshëm dhe të sigurt për të pushuar, le të rriten pa u brengosur dhe ditë pas dite t’i zbulojnë gëzimet e jetës.

Magniflex dyshekët janë këtu për të mbështetur ata kur ëndrrojnë ëmbël, kur për herë të parë lëshojnë këmbët e tyre në shtrat dhe kur së pari do të mësojnë se sa kënaqësi është të kërcejnë e hidhen mbi të.

Mirë se vini në botën magjike të ëndrrave ...

Dyshekët e kësaj linje janë të garantuara deri në 6 vjet.

Jastëkët Magniflex

Ndryshimet e temperaturës, orë të gjata kaluar përpara kompjuterëve dhe mungesa e ushtrimit, shkaktojnë dhimbje të qafës dhe medisit.

Në qoftë se kësaj ja shtojmë edhe qëndrimin jo korrekt të kokës dhe qafës gjatë natës (zakonisht për shkak të zgjedhjes së jastëkut të papërshtatshëm), është logjike që ne do të zgjohemi të bllokuar në qafë dhe supe.

Prandaj, zgjidhni një jastëk që i përshtatet nevojave tuaja dhe do të zgjoheni me një buzëqeshje në fytyrën tuaj.

Perceptimi i rehatisë është individuale, por ka disa rregulla që vlejnë për të gjithë jastëkët cilësor:

  • mbështetjen e duhur për qafën dhe kokën, si një garancion për relaksim të shëndetshëm dhe rehati gjatë natës;
  • ndjenjë të këndshme të relaksimit dhe relaksim të muskujve;
  • kthehet në formën e tij origjinale shpejt pasi ju të zgjoheni dhe të ngriheni nga shtrati;
Перници

Classico

Pse ta zgjidhni?

Memoform Magnifoam shkuma e patentuar është e rregulluar në përputhje me peshën e qafës dhe kokës, duke ofruar mbështetje të përsosur dhe relaksim të muskujve. Mbështjellsje që është bërë nga pëlhura Coolmax redukton djersitjen dhe shmang efektet anësore në qafë të bllokuar.

E rekomanduar për njerëzit që duan jastëk të butë dhe më të ulët.

Outlast

Pse ta zgjidhni?

Memoform Magnifoam shkuma e patentuar është e rregulluar në përputhje me peshën e qafës dhe kokës, duke ofruar mbështetje të përsosur dhe relaksim të muskujve. Mbështjellësi përbëhet prej pëlhure që reagon ndaj temperaturës 36,6 gradë dhe e merr temperaturën aktuale trupore të fytyrës dhe qafës.

E rekomanduar për njerëzit që duan jastëk të butë dhe ata që kanë probleme me djersitje gjatë natës.

Magnigel

Pse ta zgjidhni?

Magnigel push nga i cili përbëhet ky jasëk është një teknologji inovative që ka fuqinë për të shpërndarë nxehtësinë nga fytyra dhe koka, të gjithë sipërfaqen e jastëkut, duke e lënë vendin ku ju shtriheni të freskët dhe të thatë. Mbështjellës përbëhet nga pëlhura e mëndafshit e cila redukton djersën dhe mbështet efektin e dispersionit të ngrohjes.

E rekomanduar për njerëzit që duan jastëk më të fortë dhe më të lartë.

Piuma

Pse ta zgjidhni?

E mbushur nga puplat e patës që i japin forcë dhe butësi në të njëjtën kohë dhe me topa pambuku të vogël që e bëjnë këtë jastëk tepër të lehtë.
Mbështjellësi i përbërë nga 100% pambuk i bardhë.
Prekje e këndshmë me fuqinë për të thithur lagështinë kur djersiteni. Pendët kanë termo - rregullatorë dhe sigurojnë klimë optimale në mes të fytyrës, qafës dhe jastëkut.

E rekomanduar për ata që duan mbështetje të ulët që lehtë mund të ndryshojë formën merr modelin sipas dëshirës.

Geogreen

Virtuoso

Pse ta zgjidhni?

Përbëhet nga shkuma e bimës mullaga e cila ka efekt qetësues dhe zbutës ndaj shqisave.
Mbështjellës i përbërë nga sateni dhe pëlhura prej fijeve artificiale. Prekje e këndshme me një patent anësor për heqjen e lehtë dhe larjen e saj.
E veshur me dy shtresa, e zbukuruar me qëndisje të zambakut mbretëror të Firences.

E rekomanduar për njerëzit që duan paqe dhe luks në dhomën e tyre të gjumit.

Magniflex aksesorët

Teknologji që lejon 24 orë mbështetje otropedike dhe anatomike madje edhe kur ju nuk jeni në dyshekun tuaj të preferuar, kur jeni të ulur, duke punuar, duke vozitur apo gjatë udhëtimeve...

Додатоци

Joga

Mbështetja ideale për disiplinën me famë botërore që ka për qëllim të krijojë forcën, ndërgjegjësimin dhe harmoninë në trupin dhe shpirtin tuaj...

Misioni i njejtë që ka edhe Magniflexi ynë.

Јога

Linja për kafshët tuaj

Ne në Magniflex ju mësojmë se gjumi i mirë , relaksimi dhe kënaqësia janë gjysma e shëndetit tuaj.

Por, pavarësisht dyshekut me cilësi të lartë, ka edhe "diçka tjetër" që mund t'ju japë paqe dhe qetësi dhe të ju bëjë ende më të lumtur.

A e dini se në të vërtetë psiko terapia më e mirë ka katër këmbët dhe qime ? :)

Po, e saktë! Flasim për kafshët tuaj, për shokët tuaj më besnikë që çdo mëngjes ju shikojnë me dashuri duke tundur bishtin e tyre si një shenjë përshëndetje.

Prandaj, ne kemi zhvilluar linjën e re dhe unike për kafshët tuaj.

Një vend ku qeni juaj mund të pushoj pas ditës aktive për arsye se ata e meritojnë Magniflex.

Миленици

Aroma terapi

Aromë e shkëlqyeshme për ëndrrën tuaj të ëmbël, si një mënyrë e përsosur për të sjellë ndjenjën tuaj të nuhatjes, dhe për këtë arsye ëndrrat tuaja do të marrin një dimension ende më të bukur.

Арома Терапија

Baza për dyshekë